top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraJulia Korczyńska

AKTYWNE JEDZENIE - kongi, licki matyLicki maty, kongi, miski spowalniające jedzenie... Czemu ma służyć aktywne jedzenie?

Podawanie psom i kotom posiłków w aktywny sposób, jest coraz bardziej "modne" ale i potrzebne! Świadomość tego, że wolniej spożywane posiłki będą zdrowsze jest bardzo istotna.


A co jeszcze zyskujemy podając aktywnie posiłki psom i kotom?


- Uczucie sytości: Spożywane posiłki dłużej, dają poczucie sytości, dzięki temu, że są spożywane bardziej świadomie.


- Niwelowanie problemów gastrycznych: Pies lub kot jedzący łapczywie, często przy jedzeniu łyka również powietrze, co może skutkować wymiotami, wzdęciami, a nawet zmniejszać wchłanianie składników odżywczych!


- Wyciszanie: Wszelkie maty do lizania i kongi (zwłaszcza w formie zamrożonej) świetnie sprawdzą się jako uspokajacze. Pies jedząc posiłek wycisza zgromadzone w sobie emocje i odpoczywa!


- Urozmaicenie: Zarówno psy jak i koty, potrzebują od czasu do czasu jakiegoś urozmaicenia w posiłkach. Na licki matach i kongach można podawać zarówno owoce, jak i warzywa w celu urozmaicenia diety.


ps. Świetnie sprawdzi się to również w przypadku podawania suplementów, zwierzaki zwykle chętniej zjedzą suplementy podane w formie aktywnej!


3 wyświetlenia0 komentarzy

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Post: Blog2_Post
bottom of page